Po raz drugi nasza wspólnota miała możliwość uczestniczenia w zawierzeniu Królowi Miłosierdzia Legionu MRMSJ.
Tym razem Pan Bóg wyznaczył nam datę 11/12 października 2014. (Wstępny termin, 4/5.X.2014 uległ zmianie z uwagi na inne wydarzenie w Sanktuarium)
Na spotkanie przybyło blisko 150 przedstawicieli Legionu z: Kielc, Cieszyna, Wilkowyja k/Jarocina, Ostrowa Wlkp., Odolanowa, Warszawy, Bielska – Białej, Koszalina, Bochni, Zakopanego, Zabrza, Pleszewa, Wałkowa, Jarocina, Nidek, Gdyni, Wejherowa, Andrychowa, Ket, Ropczyc, Bólowic, Sółkowic, Malec, Wikowic, Tarnowa, Przemyśla, Latowic, Głuchołaz, Siedlec, Katowic, Żegociny-Rozdziele.
To było niezwykle ważne i piękne wydarzenie w historii: Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego!
Dziękujmy naszemu Królowi Miłosierdzia, że dostąpiliśmy tak wielkiej łaski trwania na modlitwie w tym znanym na cały świat miejscu wybranym przez Boga i ubogaconym obecnością wielkich świętych Apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Wdzięczni jesteśmy za organizatorów tego spotkania - Małych Rycerzy z Bochni, którzy trwają w tym miejscu na co miesięcznej modlitwie już 9 lat – adorując Boga bogatego w miłosierdzie w Najświętszym Sakramencie. Jesteśmy tym zbudowani i bardzo wdzięczni za świadectwo, które promuje Legion w Polsce i na świecie!
Oficjalnym początkiem, tego niezwykłego dla nas wydarzenia, była uroczysta Msza Święta o godz. 18:00 w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Eucharystia ta celebrowana była przez ks. Krzysztofa z diecezji sandomierskiej, ks. Krzysztofa z Torunia – promotora Dzieła Apostolatu Ratunku Konającym, który wygłosił homilię oraz ks. dr Lesława Krzyżaka, opiekuna II Zjazdu Legionu MRMSJ.
Po mszy św. obecni zostali zachęceni do nabycia Balsamu Miłosierdzia, zaś ofiara była przeznaczona na budowę drogi krzyżowej na terenie Sanktuarium.
Po Mszy św. uczestnicy II Zjazdu Miłosierdzia skorzystali z gościnności rycerzy z Bochni i mogli posilić się m.in. smacznym żurkiem.
Ok. godz. 20:30 Prezes Zarządu Legionu MRMSJ w swoim wystąpieniu zaprosił do wspólnego odmówienia codziennego aktu przyrzeczenia i ofiarowania się Chrystusowi Miłosiernemu z wezwaniem świętych Patronów Wspólnoty (ów Akt jest w DYPLOMIKU MR). Ponadto zaprosił wszystkich świętych z naszych przodków, aby wspólnie orędowali przed Bożym Tronem za duszami oczekującymi Bożej pomocy obecnymi z nami na tym modlitewnym spotkaniu. Przedstawiciel Zarządu Legionu poinformował także o najbliższym spotkaniu ogólnopolskim – jubileuszowej, X Pielgrzymce Zawierzenia Legionu Królowej Polski, 19/20 kwietnia 2015 i poprzedzające to spotkanie rekolekcje w Częstochowie, 17-19.04.2015. Nadmienił też o postawie Małego Rycerza w świetle Regulaminu Małego Rycerza oraz świadczeniu w gorliwości apostolskiej i odwadze chrześcijańskiej na fundamencie PRAWDY i MIŁOŚCI.
Ok. 20:45 Wystawieniem Najświętszego Sakramentu przez ks. Lesława i modlitwami wstępnymi prowadzonymi przez mr Andrzeja Wilka z Bochni rozpoczęło się nasze II modlitewne spotkanie zawierzenia Legionu Królowi Miłosierdzia, które odbyło się w kaplicy św. s. Faustyny w Bazylice Bożego Miłosierdzia.
Ks. Lesław Krzyżak tym razem służył posługą spowiedzi św. w konfesjonale.
Tej nocy mieliśmy wielką okazję szczerej rozmowy z Jezusem Miłosiernym, i wykorzystaliśmy ją, mówiąc Mu o tym wszystkim co my przeżywamy na co dzień:
- o naszych radościach i troskach
- o naszych słabościach i niedomaganiach
- o naszych pragnieniach i dążeniach
- o naszej wdzięczności i miłości do niego
- i o naszych prośbach, które Jemu z dziecięcą ufnością dzisiaj powierzyć chcemy
Podczas naszego nocnego trwania przy Chrystusie, uwielbialiśmy Boga:
- modląc się na Różańcu Świętym,
- odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia,
- wyśpiewując Godzinki na cześć Jego Niezgłębionego Miłosierdzia,
- oddając Bożemu Miłosierdziu w aktach oddania, poświęcenia i ofiarowania.
Punktem kulminacyjnym tej nocnej uczty duchowej była Msza Święta, odprawiona o północy przez ks. Lesława o Boże Miłosierdzie dla dusz czyśćcowych i konających oraz Bożą pomoc dla wszystkich dusz z przodków Małych Rycerzy przybyłych z woli Bożej na tę ucztę duchową.
Ks. Lesław podkreśli bardzo mocno sprawę przebaczenia. Powiedział: „Nie dotknie nikogo Boże Miłosierdzie jeżeli nie będzie przebaczenia… Nie muszę przebaczać… ale konieczne jest przebaczać!!!Trzeba przebaczać!!! Niech nikt nie wyjdzie z tej kaplicy bez aktu przebaczenia! Otwórzcie drzwi Chrystusowi – Królowi Miłosierdzia, który nikomu nic nie zabiera! Dopóki ten Jezus nie będzie moim Królem z jego prawem i zasadami – ciężko będzie w moim małżeństwie, rodzinie, Legionie, parafii w Polsce… Tak długo to będzie trwało dopóty nie będzie moim Królem... Królem Miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie.” (…) „Iskra to dobroć… Poruszeni jesteśmy dobrocią nieobecnych kapłanów np. na ostatnich rekolekcjach w Kraśniku. Zapamiętajcie: jaka rodzina, parafia, wspólnota – tacy będą kapłani. Jak się zniszczy kapłanów tak się zniszczy Kościół. Dlatego jesteście w Legionie, aby uczyć się dobra, miłosierdzia… To miłosierdzie ma dotyczyć żywych jak i dusz zmarłych potrzebujących pomocy żyjących tu na ziemi. Stąd wielkie współczucie i litość nasza wynikająca z miłości do czynienia miłosierdzia duszom dzisiaj teraz obecnym tu, przybywających do miejsc gdzie jest modlitwa, ofiara, pokuta... To było nawiązanie do intencji Mszy św. o północy i wcześniejsze wyjście pełne wiary z Najświętszym Sakramentem poza kaplicę, aby nieść Boże światło duszom pokutującym, przebywające w mrokach i udręczeniu.” Kaznodzieja podkreślił na koniec słowa Benedykta XVI: „Otworzyć serca na Boże Miłosierdzie”.
W czasie Komunii św. odśpiewaliśmy razem z Maryją pieśń uwielbienia Magnificat i akty uwielbienia a po tym celebrans odnowił AKT Podziękowania, Przeproszenia i Oddania się Legionu Małych Rycerzy Królowi Miłosierdzia – dokonany rok wcześniej w Krakowie (5/6.X.2013).
Po Mszy św. ks. Lesław. każdego z uczestników namaścił Balsamem Miłosierdzia. Następnie każdy mógł skorzystać jeszcze z ciepłej kawy, herbaty i ciasta przygotowanego przez rycerzy z Bochni.
Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania i uświetnienia tej niezwykłej dla nas, Małych Rycerzy, uroczystości u tronu Króla Miłosierdzia w Krakowie.
Koszalin, dnia 13.10.2014
Powyższą relację napisał:
mr Wiesław z Koszalina
powrt



























