W dniach 25,26 i 27 października odbywały się, w bliskości sanktuarium Matki Bożej Pojednania, rekolekcje głoszone przez księdza Jacka Skowrońskiego.
Ich temat brzmiał: „W mocy Ducha Świętego”.
Już po raz drugi znaleźliśmy się w gościnnym Domu Pielgrzyma.
My, ich uczestnicy, otrzymaliśmy na wstępie program rekolekcji i teksty pieśni
Następnie zawierzyliśmy rekolekcje Duchowi Świętemu i wysłuchaliśmy pierwszej konferencji
„Dlaczego Duch Święty?'' i „Słowo o Spowiedzi świętej”.
Ten czas, który, w swojej łaskawości, dał nam Pan, wypełniony był po brzegi-Eucharystie, Adoracje Pana
Jezusa, wspólne modlitwy, także pieśniami, Różaniec św., poranne Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa, nocna Adoracja, Spowiedzi święte...
Zwieńczeniem rekolekcji była Msza Święta i nabożeństwo uzdrowienia.
Tematy niektórych konferencji:
- Dlaczego Jezus jest Panem?
- Miłość Chrystusa, a ludzka miłość.
- Nawrócenie, oczyszczenie, napełnienie.
- O Adoracji Pana Jezusa.
- Uwielbienie Boga.
- O Różańcu św.
- O przebaczeniu.
- O Aniołach Świętych.
- O Duchu Świętym.
- O Mocy Świętego Imienia Jezus.
Niektóre myśli i refleksje z konferencji i homilii;
Ważne jest ,aby budować z Panem Bogiem relację Ojciec-dziecko, taką, jaką jest ona w istocie szczerą, prostą, bez masek. Żeby Boga Ojca pytać i oczekiwać, nasłuchiwać odpowiedzi.
Człowiek jest stworzeniem, On jest moim Stwórcą, moim Bogiem, który podarował mi dar życia na wieczność.
Sprawiedliwe jest, aby człowiek adorował, wielbił i czcił swego Boga, tak jak Maryja w spotkaniu z Elżbietą – pieśń „Magnificat”.
Uwielbienie Boga to docenienie Go w Jego atrybutach, uczczenie Go dla Niego samego.
Miłości Boga możemy uczyć się od świętych i błogosławionych, czytając ich pamiętniki.
Miłość do Boga to życie według Jego przykazań. Troska o zachowanie przykazań to fundament, aby Bóg darzył łaską, błogosławił i rozwiązywał problemy człowieka.
Adoracja Pana Jezusa to nade wszystko Jego uwielbienie i Jemu dziękczynienie.
Spowiedź święta ma być oczyszczeniem dla duszy człowieka, pokuta-wynagrodzeniem Bogu za grzechy i nawróceniem. Później następuje napełnienie Duchem Świętym-trzeba prosić, by Duch Święty napełnił nas. Jest to proces.
W Bogu trzeba szukać wskazówek dla własnego życia
Znajomość Boga osiągamy przez czytanie Pisma Świętego i refleksję nad Słowem, prosząc o światło Ducha Świętego.
Konferencje były przebogate treściowo, charyzmatyczny kapłan głosił je z niezwykłą, Bożą mocą, przemawiały one do umysłów i serc rekolektantów, poszerzyły naszą świadomość ,ugruntowały naszą wiarę.
Daj, Dobry Boże, aby z tych zasianych przez kapłana ziaren, wyrastały w nas jak najobficiej, na pożytek nasz i bliźnich, na Twoją Chwałę, Panie, nasze myśli, słowa, czyny.
Rekolekcje zakończyła Eucharystia z nabożeństwem uzdrowienia.

Łaski Boga były przeogromne. Bóg szczodrze odpowiedział na modlitwy-prośby o uzdrowienie, kierowane do Niego poprzez Święte Imię Jezus. Żarliwa modlitwa kapłana i nasza, wstawiennicza, sprawiła, że Bóg czynił cuda - uzdrawiał, leczył i uwalniał. Bogu Chwała, Bogu Niech Będą Dzięki.
Nie sposób słowami zrelacjonować tego wszystkiego, co działo się w czasie rekolekcji.
Bóg jeden wie, ile zaangażowania kapłana, jego ludzkiego wysiłku, Łaski Bożej i Darów Ducha Świętego obecnych w księdzu Jacku Skowrońskim złożyło się na nasze oczyszczenie i na łaski, którymi Bóg nas obdarzył.
Za każdą Eucharystię, za każdą spowiedź świętą, za każdą naukę dziękujemy i mówimy - Bóg zapłać.
Błogosław Panie księdzu Jackowi przeobficie.
Bardzo dziękuję, w imieniu uczestników rekolekcji, siostrom Marii i Iwonce, za ich pełną zaangażowania, mądrości, dobroci i serdeczności posługę, za ich czas, wysiłek i staranie, żeby rekolekcje tak sprawnie, od strony organizacyjnej, odbyły się.
Bóg Wam zapłać, kochane Siostry.
mr Barbara
powrt






