Legion Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego
Ja was wybrałem i was powołem, potrzebuję was i wzywam.
> Wiara > Intronizacja > II Kongres dla SPJCh
Apel ks. Maksymiliana: Ukochani w Chrystusie Panu Rodacy!
powrt
II Kongres dla "Społecznego panowania Chrystusa Króla" niech pobudzi nas i zachęci do wszelkich działań w dążeniu do Królowania Pana Jezusa wraz z Jego Matką w naszej Ojczyźnie. Niech rozgrzeje i poruszy serca, doda odwagi. Jeszcze nie jest za późno, jeszcze Pan Jezus czeka.
Świat bez Boga kroczy ku zagładzie, tylko Chrystus jest w stanie powstrzymać falę zła, która zalewa świat, jedynie ON może być lekarstwem na tryumfujące zło które jest rozkrzyczane i chce nas zastraszyć. Uczyńmy wiec wszystko, aby Polacy uznali królowanie Jezusa nad nimi.
Choć dobrze jest wiedzieć, co się dzieje wokół, jednak nie ograniczajmy sie tylko do rozsyłania szokujących i przygnębiających informacji. Nie traćmy energii na rzeczy negatywne. Nie paraliżujmy siebie złymi informacjami. Nie rozkładajmy rąk w poczuciu bezradności, że nic już się nie da zrobić. Działajmy konstruktywnie! Sięgnijmy po skuteczne środki, które mogą przynieść uzdrowienie! Potrzeba nam modlitwy i czynu!
Wcześniej jednak musimy stanąć po stronie Prawdy zjednoczeni ze sobą. Wrogowie nasi są zwarci i skuteczni w dążeniu do zrealizowania swoich założeń, planów. A my?...
Jest wiele grup, każda z nich czyni wiele dobra, które napewno zaowocuje w swoim czasie. Jednakże poczucie, iż to właśnie my jesteśmy wybrani, prowadzeni, że to my będziemy Iskrą, że to my doprowadzimy do Intronizacji, i że tylko do nas można się przyłączyć, a nie odwrotnie - gubi nas! Cokolwiek czynimy, czyńmy w Pokorze i Miłości, nie przypisując sobie niczego. Jesteśmy tylko narzędziami w rekach Boga i dziękujmy Mu, że nas wybrał. Nasze talenty są również Jego własnością. Niech sam Pan Jezus w Swoim ziemskim życiu będzie dla nas przykładem.
Łączmy się w tak ważnej dla Narodu Polskiego sprawie, nie czyniąc nic dla własnej chwały. Idźmy jednym nurtem, niepodważalnym, na który wskazuje rownież Episkopat, czyli: Pismo Św., Magisterium Kościoła, Doktorzy Kościoła, Św. Tradycja, Encykliki.
Łączmy się wspólnie na modlitwie, poście, adoracji, Mszach Św. dziękczynno-wynagradzających, a nade wszystko, uniżmy się przed naszym Bogiem i Królem, godnie przyjmując Go do swoich serc !!!
Zwycięstwo nad ujawniającym się intensywnie złem, musi przyjść!
Prawda się obroni! Bo to On – nasz Pan i Król jest Drogą, Prawdą i Życiem.
Nasuwa się pytanie: cóż więc mamy czynić?
Oto kilka wskazówek:
Prośmy w uniżeniu, pokorze i miłości naszych kapłanów o:
Świat bez Boga kroczy ku zagładzie, tylko Chrystus jest w stanie powstrzymać falę zła, która zalewa świat, jedynie ON może być lekarstwem na tryumfujące zło które jest rozkrzyczane i chce nas zastraszyć. Uczyńmy wiec wszystko, aby Polacy uznali królowanie Jezusa nad nimi.
Choć dobrze jest wiedzieć, co się dzieje wokół, jednak nie ograniczajmy sie tylko do rozsyłania szokujących i przygnębiających informacji. Nie traćmy energii na rzeczy negatywne. Nie paraliżujmy siebie złymi informacjami. Nie rozkładajmy rąk w poczuciu bezradności, że nic już się nie da zrobić. Działajmy konstruktywnie! Sięgnijmy po skuteczne środki, które mogą przynieść uzdrowienie! Potrzeba nam modlitwy i czynu!
Wcześniej jednak musimy stanąć po stronie Prawdy zjednoczeni ze sobą. Wrogowie nasi są zwarci i skuteczni w dążeniu do zrealizowania swoich założeń, planów. A my?...
Jest wiele grup, każda z nich czyni wiele dobra, które napewno zaowocuje w swoim czasie. Jednakże poczucie, iż to właśnie my jesteśmy wybrani, prowadzeni, że to my będziemy Iskrą, że to my doprowadzimy do Intronizacji, i że tylko do nas można się przyłączyć, a nie odwrotnie - gubi nas! Cokolwiek czynimy, czyńmy w Pokorze i Miłości, nie przypisując sobie niczego. Jesteśmy tylko narzędziami w rekach Boga i dziękujmy Mu, że nas wybrał. Nasze talenty są również Jego własnością. Niech sam Pan Jezus w Swoim ziemskim życiu będzie dla nas przykładem.
Łączmy się w tak ważnej dla Narodu Polskiego sprawie, nie czyniąc nic dla własnej chwały. Idźmy jednym nurtem, niepodważalnym, na który wskazuje rownież Episkopat, czyli: Pismo Św., Magisterium Kościoła, Doktorzy Kościoła, Św. Tradycja, Encykliki.
Łączmy się wspólnie na modlitwie, poście, adoracji, Mszach Św. dziękczynno-wynagradzających, a nade wszystko, uniżmy się przed naszym Bogiem i Królem, godnie przyjmując Go do swoich serc !!!
Zwycięstwo nad ujawniającym się intensywnie złem, musi przyjść!
Prawda się obroni! Bo to On – nasz Pan i Król jest Drogą, Prawdą i Życiem.
Nasuwa się pytanie: cóż więc mamy czynić?
Oto kilka wskazówek:
Prośmy w uniżeniu, pokorze i miłości naszych kapłanów o:
- Rekolekcje poprzedzające Uroczystość Chrystusa Króla, mające na celu przygotowanie naszych serc w rodzinie i parafii do zawierzenia się Chrystusowi Królowi.
- Encyklika Quas Primas jako temat rekolekcji.
- Zawierzenie całej Diecezji Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
Prośmy o to Księży biskupów, kapłanów.
- Powielajmy, kopiujmy wykłady z Kongresów z Krakowa, Warszawy i Częstochowy, jako źródło niepodważalne, dołączając Encyklikę papieża Piusa XI „Quas Primas,” docierajmy z tymi materiałami wszędzie, w tym również do naszych kapłanów, ażeby się nie bali stanąć po stronie Prawdy o potrzebie uznania Chrystusowego Królowania w naszym Narodzie i świecie.
- Organizujmy prelekcje, sympozja na temat Królowania Pana Jezusa Chrystusa Króla, jako nasze jedyne ocalenie.
- korzystajmy z książki z wykładami z ubiegłorocznego Sympozjum w Krakowie – to z pewnością kopalnia wiedzy o Chrystusowym królowaniu.
Według opinii Episkopatu proces intronizacyjny został wstrzymany ze względu na brak jednego kierunku w działaniach poszczególnych grup.
A więc rozłam nie sprzyja procesowi Intronizacji.
Zjednoczmy się więc pod Sztandarem Chrystusa Króla! Bądźmy jedną wspólną rodziną pragnącą królowania nad nami Pana Jezusa. Jeśli będziemy większością, wróg Chrystusowego królowania stanie się mniejszością.
Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam! Nie ma większej łaski i zaszczytu, jak wspólne oddanie się sprawie Intronizacji Chrystusa Króla.
Sam Chrystus będzie naszą nagrodą!
A więc rozłam nie sprzyja procesowi Intronizacji.
Zjednoczmy się więc pod Sztandarem Chrystusa Króla! Bądźmy jedną wspólną rodziną pragnącą królowania nad nami Pana Jezusa. Jeśli będziemy większością, wróg Chrystusowego królowania stanie się mniejszością.
Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam! Nie ma większej łaski i zaszczytu, jak wspólne oddanie się sprawie Intronizacji Chrystusa Króla.
Sam Chrystus będzie naszą nagrodą!
Z Chrystusowym pozdrowieniem
ks. Maksymilian.
powrt
wszelkie prawa zastrzeżone - 2014 - www.mali-rycerze.pl
d&h www.f-ski.pl
