Od trzech lat pracuje powołany do istnienia przez Konferencję Episkopatu Polski Zespół ds. Ruchów intronizacyjnych. W skład zespołu wchodzi 10 Biskupów, z Przewodniczącym Biskupem Opolskim Andrzejem Czaja, oraz wielu przedstawicieli, którzy reprezentują społeczny nurt ruchów intronizacyjnych.
Jestem w grupie świeckich pragnących uznania Jezusa Chrystusa Królem Polski.
Odbyło się wiele spotkań, bardzo trudnych rozmów, małymi kroczkami zbliżamy się do właściwego Aktu Intronizacyjnego.
Na ostatniej Konferencji Episkopatu Polski zatwierdzono tytuł i treść aktu „Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, który odbędzie się 19.11.2016r w Krakowie - Łagiewnikach.
Jest to forma wstępna, przejściowa. Ważny dla nas jest Akt którym możemy się posługiwać w parafiach i wspólnotach (w załączeniu powyżej).
Ponieważ reprezentuję wspólnotę Małych Rycerzy i Stowarzyszenie Dom Ojczysty – mające w programie działania Misję Intronizacji, której celem jest Królestwo Boże w naszej Ojczyźnie wnoszę następujący wkład:
Zestaw po 30 Mszy Św. Które odbywają się od Święta Chrystusa Króla, do tej pory odprawionych było ponad 500 Mszy Św. zamawianych przez Polonię i zorganizowane grupy w wielu miejscowościach w Polsce, a trwać będą do skutku aż osiągniemy zamierzony cel.
- Intencja I: „O Błogosławieństwo Boże dla Księży Biskupów Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych Jezusa Króla Polski, przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski, Św. Michała Archanioła, Anioła Stróża Polski, Św. Patronów Polski: Św. Wojciecha, Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Św. Stanisława Kostki, Św. Andrzeja Bobolę oraz Św. Faustynę, Św. Jana Pawła II oraz wszystkich Świętych i Błogosławionych Polskich”.
- Intencja II „O beatyfikację Rozalii Celakówny i uznanie Jezusa Chrystusa Królem Polski, przez Niepokalane Serce Maryi, Maryi Królowej Polski”.
Ważnym krokiem jest nasz udział w Zawierzeniu Matce Bożej Królowej Korony Polskiej w Święto 3 maja.
Proszę o kontakt w w/w temacie.
mr Halina Szustak
Tel. 507 015 737
powrt
