Wspólnota Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego w Kraśniku skupia się przy nowym kościele Miłosierdzia Bożego w dzielnicy Piaski, którego konsekracja odbyła się 26 czerwca 2016r.
Jest tu odpust na Dzień Miłosierdzia Bożego i Dzień Świętej Faustyny przenoszony zawsze na pierwszą niedzielę października. W tym roku była to niedziela 2 października. Natomiast nasza wspólnota zamawia zawsze Mszę Świętą na dzień Świętej Faustyny tj. 5 października często łącząc to ze spotkaniem członków wspólnoty. Tak też w bieżącym roku mieliśmy zamówioną Mszę Świętą na dzień 5 października co nam nasunęło myśl, aby w tym dniu spotkać się w większej grupie osób i zorganizować rekolekcje. Łatwiej jest „wyrwać” z codziennych obowiązków jeden dzień niż kilka dni, toteż pomyśleliśmy o mini rekolekcjach tj. dniu skupienia modlitewnego. Ksiądz dr Lesław Krzyżak, który zawsze wspiera nas duchowo i modlitewnie nie odmówił nam swojego zaangażowania. Ponadto każdego 5-go dnia miesiąca od 2008r. odmawiamy 7 koronek do Miłosierdzia Bożego w różnych intencjach w małej grupce osób, a więc tym razem zaplanowaliśmy wysłać do Nieba więcej Koronek. Nasz kościół to kościół stacyjny z Bramą Miłosierdzia Bożego, oczywiście musiało być wspólne przejście przez Bramę, aby wprowadzić do Miłosierdzia Bożego wiele dusz zmarłych oraz bliskich żyjących i przepraszać za nasze przewinienia.
Zostało to ujęte w programie rekolekcji, jak również konferencja nt. Miłosierdzia Bożego przeprowadzona przez księdza Lesława, oczywiście adoracja Przenajświętszego Sakramentu przy wystawionym Panu Jezusie w Hostii Świętej, Droga Krzyżowa oraz modlitwy za wstawiennictwem Świętej Faustyny przed Jej wystawionymi relikwiami. Ksiądz Lesław zawierzył nas Jezusowi Miłosiernemu i Duchowi Świętemu. Nie zapomnieliśmy o Różańcu oraz modlitwie własnej i modlitwie uniżenia. Program został nieco zmieniony, dostosowany do możliwości, ale to wszystko co najważniejsze odbyło się. Ksiądz Lesław wypraszał potrzebne nam łaski i Boże błogosławieństwo, nie szczędząc swoich kolan, głosu i czasu. Była też możliwość spowiedzi w której pomagali nasi księża z parafii zarówno ksiądz proboszcz Wiesław Szewczuk, jak i wikariusz ks. Paweł Kościuk oraz była możliwość indywidualnej rozmowy z księdzem Lesławem , czy zamówienia Mszy Świętej.
Ponieważ nasz ksiądz proboszcz kilkakrotnie ogłaszał nasze modlitewne skupienie i zaproszenie dla wszystkich chętnych toteż na początkowej modlitwie oraz konferencji była spora grupa ludzi z parafii, a także na Różańcu i wieczorowej Mszy Świętej. Naszych członków wspólnoty było ok. 40 osób tj. ze wszystkich 5-ciu parafii kraśnickich oraz z Huty Józefów, Batorza, Stróży, Wojciechowa k. Nałęczowa, Zarajca i Zdziłowic. Była też sekretarz zarządu Małych Rycerzy MSJ w Polsce pani Maria Mrózek z Warszawy z mężem reprezentując zarząd wspólnoty. W naszych obawach o frekwencje pomogła chyba święta Faustyna wypraszając rzęsisty deszcz, aby ludzie nie poszli w pole .
Mszę Świętą w naszych intencjach oraz intencjach, jakich modli się cała wspólnota Małych Rycerzy odprawił ks. Lesław Krzyżak w koncelebrze z ks. Wiesławem Szewczukiem naszym proboszczem.
Dwie osoby Irena i Krystyna złożyły deklaracje na rycerzy i przyrzeczenie rycerskie wstępując do wspólnoty. Na koniec było ucałowanie relikwii Świętej Faustyny Kowalskiej przy śpiewie pieśni jej poświęconych pod przewodnictwem organisty Lucjana również naszego rycerza.
Dziękujemy księżom za otwarte serca i wielką życzliwość oraz poświęcony nam czas i posługę duchową w ciągu całego dnia. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony poprzez te rekolekcje, jakie mali rycerze i wszyscy uczestnicy przeżyli w tym krótkim czasie w naszym kościele Miłosierdzia Bożego. Słowa wdzięczności kierujemy też do pani Marii Mrózek oraz tych wszystkich, którzy przyjechali z daleka i wszystkich uczestniczących.
Abyśmy nie byli głodni był symboliczny obiad oraz ciasto i herbata. Dla organizatorów widzących pewne niedociągnięcia będzie też wskazówka jak lepiej organizować takie spotkania, a biorąc pod uwagę bogactwo przeżyć duchowych jakich doświadczyliśmy chyba warto to powtórzyć w przyszłości.
mr Cecylia Dudek
powrt







