KRAŚNIK
W dniu wczorajszym w Kraśniku na ulicach miast modliliśmy się o godz. 15-tej w kilku miejscach. W dzielnicy Fabrycznej w pobliżu kościoła Św. Józefa, w dzielnicy Dworca PKP w pobliżu kościoła Św. Antoniego oraz w dzielnicy Koszary przy skrzyżowaniu ulic Urzędowskiej i Chopina było nas 36 osób z plakatami i obrazkami oraz znaczkami Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego.

Ponieważ ksiądz proboszcz w kościele Miłosierdzia Bożego ogłosił naszą modlitwę przyszło sporo ludzi nie tylko ze wspólnoty, były też matki z dziećmi.

We wszystkich miejscach mali rycerze byli inicjatorami modlitwy.

Cieszymy się z tego, że co roku jest nas więcej.
KOSZALIN
Tegoroczną informację o „Koronce na ulicach miast świata” otrzymaliśmy w dniu 109 rocznicy urodzin św. Faustyny (25 sierpnia 2014), więc jest to dla nas wyraźny znak z NIEBA!!!
Po raz szósty poparliśmy tę szlachetną i cenną inicjatywę zamieszczoną na http://www.iskra.info.pl/page37.html - to tak niewiele... a zgodne ze słowami Króla Miłosierdzia:
"Każdy, kto mnie wyzna przed ludźmi, tego i Syn Człowieczy wyzna przed aniołami Bożymi. Kto zaś zaprze się mnie przed ludźmi, tego i Ja się zaprę przed aniołami Bożymi”
(Łk. 12, 8-9).
Bez mała od początku akcji, koło Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie było organizatorem lokalnym koronki do Bożego Miłosierdzia w ramach akcji modlitewnej: „Koronka na ulicach miast świata”.
28 września, to data beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – apostoła Bożego Miłosierdzia – to wybrany przez koordynatorów akcji jako dzień „Koronki na ulicach miast świata”.
Modliliśmy się jak co roku w Koszalinie przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II - ks. Stanisława Staszica. (Więcej zdjęć - zobacz galerię GOŚCIA - kliknij tu)

Tym razem dopisała i pogoda, i frekwencja (blisko 80 osób w tym 2 kapłanów i 2 siostry zakonne) oraz zaangażowanie i przychylność w tę inicjatywę osób duchownych: ks. prob. Kazimierza Bednarskiego, Ks. Piotra Zielińskiego i ks. Pawła Kowalskiego – opiekuna parafialnej grupy modlitewnej Małych Rycerzy MSJ, który przewodniczył modlitwie w intencji podanej przez koordynatorów akcji ISKRY Bożego Miłosierdzia : tj. poza stałą intencją jaką jest modlitwa za miejscowość, w tym roku polecaliśmy prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz o pokój na Ukrainie.
Akcja była propagowana w naszym mieście, na rekolekcjach ogólnopolskich także na stronie internetowej https://mali-rycerze.pl/czytam,604. Wiemy, że odzew był także ze strony Domu Miłosierdzia i Domu św. br. Alberta oraz Katedry w Koszalinie.


Od koordynatorów akcji z Łodzi otrzymaliśmy stosowne plakaty i informatory, które przekazaliśmy osobom, które chętnie wzięli do swoich miejscowości. Być może jeszcze inni włączyli się w tę szlachetną inicjatywę, w kolejną 6 rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki.
Ta akcja jest w szerokim zainteresowaniu wiernych w Polsce i na świecie. Wskazuje na to co roczna dynamika tej akcji łącząca ludzi w wierze niezależnie od koloru skóry, miejsca zamieszkania czy pozycji społecznej.
Dzięki za to Królowi Miłosierdzia i Matce Miłosierdzia a także apostołom Bożego Miłosierdzia św. Faustynie, św. Janowi Pawłowi II i patronującemu tej akcji bł. Michałowi Sopoćce.
Warto na zakończenie tej relacji przypomnieć hasło jakie towarzyszyło pielgrzymce beatyfikacyjnej Koszalin-Białystok 28.09.2008:
„Koszalin
Polska - Europa – ŚWIAT
potrzebuje ŚWIĘTYCH”,
Ta akcja pomaga aby to hasło mogło być realizowane w pełni...
mr Wiesław z Koszalina
Baner z hasłem na placu Mszy św. beatyfikacyjnej w Białymstoku, 28 września 2008 r.

Grupa Pielgrzymki Beatyfikacyjnej z Koszalina w pamiątkowym zdjęciu na terenie Radia Maryja w Toruniu w przeddzień beatyfikacji. Była to jedyna zorgaznizowana grupa z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pod opieką ks. Wojciecha Panka.
powrt







