Opis OBRAZU (z załącznikami) - kliknij tu, plik PDF do pobrania
Widok obrazka- kliknij tu, plik PDF do pobrania
„Jestem Królem Miłosierdzia” (Dz.88)
„Jezu, Królu Miłosierdzia
„Królu Narodów” (Ap 15, 3)
– a więc i naszego Narodu, Polski.
Zawierzamy Tobie Polskę,
wszystkie Ludy i Narody, całą ludzkość.
Ufamy, że Twe zwycięstwo nad światem
dokona się przez Miłosierdzie Boże,
które przewyższa grzechy tego świata.
Jezu, Królu Miłosierdzia,
przyjdź Królestwo Twoje.
Jezu, Królu Polski, ufamy Tobie.
Amen.
Imprimatur: Kuria Metropolitalna w Częstochowie
Bp Jan Wątroba, Wikariusz Generalny
Częstochowa, 21.06.2000 l.dz. 513
Obraz pobłogosławiony
przez św. Jana Pawła II w Watykanie,
w święto Miłosierdzia Bożego,
dnia 19 kwietnia 1998 r.
Imprimatur na ten obraz: Kuria Metropolitalna w Częstochowie
Częstochowa, 21.08.1998
Obrazek ten to pamiątka przekazania wizerunku Króla Miłosierdzia
Małym Rycerzom Miłosiernego Serca Jezusowego
podczas VI Pielgrzymki Miłosierdzia Legionu MRMSJ
i 2 rocznicy odnowienie Jubileuszowego Aktu
Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Kraków-Łagiewniki, 17-18 listopada 2018 R.P.
Obraz Jezusa Chrystusa Króla Miłosierdzia – Króla Polski
Obraz Jezusa Miłosiernego w Królewskiej chwale, powstał w oparciu o słowa Pana Jezusa zawarte w Dzienniczku św. Faustyny: „Jestem Królem Miłosierdzia„ (Dz.88), „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeśli posłuszna będzie Woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje„ (Dz.1732).
Obraz jest wyrazem chwały jaką Lud Boży otacza swego Króla i Pana.
1) Opis obrazu:
Opis OBRAZU (z załącznikami) - kliknij tu, plik PDF do pobrania
Insygnia władzy królewskiej na obrazie, nawiązują do historycznych symboli polskich. Korona Piastowska, ponieważ od Chrztu Polski Chrystus jest Królem Polski. (zał,1) .Królewski płaszcz na obrazie, spięty jest dwoma emblematami: Piastowskim Orłem i Litewską Pogonią. Inspiracją do takiego ujęcia jest historyczny ryngraf Matki Bożej Królowej Korony Polskiej (zał.2). Symbol Polski u stóp Chrystusa Króla z napisem „Polonia Semper Fidelis”, bo Polska zawsze była i jest wierna Bogu i Kościołowi. Napis ”Jezu ufam Tobie”, jest podstawą bytu Polski. Godło Polski, Orzeł Biały ma na tym obrazie Godło Papieża św. Jana Pawła II, jako tarczę chroniącą życie katolickiego Narodu, życie Bożej Polski. Polska w promieniach miłosierdzia, „Szczęśliwy kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga” ( Dz.299 ). Św. Siostra Faustyna pisze: „Gdy widzę Jego zagniewanie rzucam się z ufnością w przepaść Miłosierdzia , i w nim zanurzam całą Polskę, a wtenczas nie może użyć swej sprawiedliwości„ (Dz. 1188) .
Ewangeliczne wskazanie: „Głoście wszystkim Narodom, że Pan jest Królem”, zobowiązuje nas Polaków, do głoszenia Narodom świata Króla Miłosierdzia, aby póki czas korzystały ze zdroju życia, i chroniły się w promienieniach miłosierdzia przed sprawiedliwością Boga.
2) Obraz powstał w Krakowie w Apostolskiej Grupie Miłosierdzia Bożego na przełomie 1997/98, przy współpracy i pod opieką duchową ks. Edmunda Boniewicza, Pallotyna z Doliny Miłosierdzia w Częstochowie. Namalowany został przez krakowskiego artystę malarza Zbigniewa Parczałę, według wskazówek naszej Grupy za aprobatą ks. Edmunda Boniewicza. Następnie ks. Edmund Boniewicz polecił Grupie przedstawić obraz Papieżowi św. Janowi Pawłowi II.
Nastąpiło to podczas osobistej audiencji grupowej w Watykanie 19. 04. 1998 r. (zał. 3), w czasie której Papież św. Jan Paweł II poświęcił przedstawiony Mu obraz Króla Miłosierdzia – Króla Polski. Obraz jest szczególną relikwią ponieważ Papież św. Jan Paweł II, przyłożył do niego pierścień władzy Piotra. Obraz Króla Miłosierdzia – Króla Polski uzyskał imprimatur Kurii Częstochowskiej w 1998 r. Obraz został oprawiony w feretron i peregrynował do wielu miejsc kultu religijnego, brał udział w licznych uroczystościach kościelnych , także w głównej procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Krakowski.
3) Obraz był prezentowany publicznie, podczas Jubileuszowego Kongresu Miłosierdzia w Łagiewnikach w kwietniu 2016 r.
4) Podczas następnej pielgrzymki do Rzymu , dnia 18, X. 2000 r. św. Jan Paweł II publicznie na pl. Św. Piotra, poświecił cztery obrazy Jezusa Króla Miłosierdzia - Króla Polski, co widoczne było na bilbordach, licznym pielgrzymom zgromadzonym na audiencji generalnej. (zał.4)
Intencją spotkania z Papieżem św. Janem Pawłem II i poświecenia obrazów było uzyskanie błogosławieństwa Ojca Świętego dla Polski.
5) W dniach 23-27. VI. 2001 r. Grupa Miłosierdzia brała udział w pielgrzymce do Lwowa. Podczas celebry mszy św. przez św. Jan Paweł II, na Błoniach we Lwowie , dnia 26.VI.2001 r, została odczytana intencja z jaką złożone były do poświecenia , insygnia dla Króla Miłosierdzia – Króla Polski. Były to ufundowane przez Grupę Miłosierdzia: korona, berło, jabłko i płaszcz królewski, które poświecił św. Jan Paweł II (zał.5). Wyżej wymienione insygnia królewskie brały udział kilkakrotnie w pielgrzymkach do Rzymu, także na uroczystości z udziałem Papieża św. Jana Pawła II, podczas pielgrzymki Narodowej. Brały też udział w kilku uroczystościach kościelnych np. w Lednicy, miejscu Chrztu Polski, niesione były w procesji przez Bramę Tysiąclecia „Rybę”.
25. VIII. 2014 roku, wota zostały przekazane do Katedry Wawelskiej, a następnie umieszczone na ołtarzu przy obrazie Pana Jezusa Miłosiernego. Ołtarz Miłosierdzia Bożego w Katedrze na Wawelu, jest stałym miejscem modlitwy Grupy Miłosierdzia w intencji Polski.
6) 18. XI. 2018 r. cztery obrazy Jezusa Króla Miłosierdzia, uczestniczyły w uroczystości powtórzenia Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana w Łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po uroczystości jeden z tych obrazów przedstawiony został ks. Abp Andrzejowi Dziędze, który zgodził się przyjąć jego kopię. W odpowiedzi, Rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, poinformował nas pisemnie listem z dn.12. XII. 2018 r. że Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, przekazał wizerunek do tutejszego Seminarium, gdzie znajduje on godne miejsce.
Powyższe informacje przekazujemy „Małym Rycerzom Miłosiernego Serca Jezusa”, aby z błogosławieństwem św. Jana Pawła II i Abp Andrzeja Dzięgi wzrastało nasze wspólne dzieło Czcicieli Miłosierdzia Bożego: którego celem jest, aby Pan Jezus Miłosierny był uznany Królem i Panem Narodu Polskiego i ogłoszony Królem Polski. Ta intencja ujęta jest w książce ks. Edmunda Boniewicza pt. „Głoście Orędzie Bożego Miłosierdzia”. Książka posiada na wstępie wpis z błogosławieństwem Papieża św. Jana Pawła II.
W Dzienniczku św. Siostry Faustyny odnajdujemy również zapis: „Pragnie On, aby wiedzieli o tym wszyscy, że nim przyjdzie jako Sędzia, chce aby wpierw dusze poznały Go jako Króla Miłosierdzia” ( Dz.378). To pragnienie Pana Jezusa jest motywacją działania Apostolskiej Grupy Miłosierdzia Bożego:
Jezu, ufam Tobie!
Apostolska Grupa Miłosierdzia Bożego
przy Skałce w Krakowie
pod opieką duchową
O. Generała Stanisława Turka – Paulina
Kraków. dn. 22.02.2019 r.
powrt