Każdemu z nas Stwórca daÅ‚ osobistego opiekuna AnioÅ‚a Stróża już od urodzenia. "Oto ja posyÅ‚am anioÅ‚a przed tobÄ…, aby ciÄ™ strzegÅ‚ w czasie twojej drogi, i doprowadziÅ‚ ciÄ™ do miejsca, które ci wyznaczyÅ‚em. Szanuj go i bÄ…dź uważny na jego sÅ‚owa. Nie sprzeciwiaj mu siÄ™ w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinieÅ„, bo imiÄ™ moje jest w nim. JeÅ›li bÄ™dziesz wiernie sÅ‚uchaÅ‚ jego gÅ‚osu i wykonywaÅ‚ to wszystko, co ci polecam, bÄ™dÄ™ nieprzyjacielem twoich nieprzyjacióÅ‚ i bÄ™dÄ™ odnosiÅ‚ siÄ™ wrogo do odnoszÄ…cych siÄ™ tak do ciebie. Mój anioÅ‚ poprzedzi ciÄ™ ... ". Wj 23,20-23. PowiedziaÅ‚ to Bóg do Mojżesza, w trakcie zawierania Przymierza i dyktowania Prorokowi szczegóÅ‚owych praw moralnych, rodzinnych, spoÅ‚ecznych. Także zasad życia religijnego osobistego, rodzinnego, i narodowego.
Obecność tego przypomnienia i pouczenia w momencie zawierania Przymierza, ma znaczenie czÅ‚owieka wierzÄ…cego ale i dla caÅ‚ego narodu. ChciaÅ‚o by siÄ™ powiedzieć: "CzÅ‚owieku, Bóg daje ci wspaniaÅ‚Ä… pomoc i obronÄ™ na czas twego życia i zmagaÅ„ o twoje zbawienie. Chciej serio przyjąć fakt obecnoÅ›ci AnioÅ‚a Stróża przy tobie, dziÄ™kuj za niego Bogu, i ucz siÄ™ wsÅ‚uchiwać w jego natchnienia. ProÅ› go o pomoc nie tylko w sprawach doczesnych, ale i moralnych i duchowych, bo on bÄ™dzie pomagaÅ‚ ci strzec czystoÅ›ci duszy, i w ukÅ‚adaniu twoich relacji z Bogiem i ludźmi".
AnioÅ‚ nas wspiera i strzeże, ale nie wyrÄ™cza. Jest adwokatem Bożej sprawy. Broni od zÅ‚a, demaskuje pokusy zÅ‚ego ducha, uczy walki o zbawienie wieczne, i zachÄ™ca do peÅ‚nienia woli Bożej. Mówi o tym Pismo Å›w. i nauczanie KoÅ›cioÅ‚a. ÅšwiÄ™ty Jan PaweÅ‚ II, w 1986r., powiedziaÅ‚, że w obecnych czasach, koniecznie trzeba wzywać ÅšwiÄ™tych AnioÅ‚ów do pomocy, ponieważ konfrontacja dobra i zÅ‚a jest dzisiaj wyjÄ…tkowo silna. W jednej z katechez, Papież powiedziaÅ‚, że: "chce przygotować nas do walki". ZÅ‚e duchy istniejÄ…, i chcÄ… zniszczenia życia i szczęścia czÅ‚owieka i narodów. Bóg daje nam wsparcie w postaci Å›wiÄ™tych, i anioÅ‚ów.
Codzienna modlitwa do AnioÅ‚a Stróża, ma być Å›wiadomym dziaÅ‚aniem czÅ‚owieka wierzÄ…cego. Åšw. Bernard powiada, że trzeba traktować go jak przyjaciela i czÄ™sto za jego posÅ‚ugÄ™ dziÄ™kować. Opieka AnioÅ‚ów Stróżów nad nami trwa przez caÅ‚e nasze ziemskie życie. CzÄ™sto nie uÅ›wiadamiamy sobie, ile im zawdziÄ™czamy, co by nas mogÅ‚o spotkać, gdyby nie ich interwencje. AnioÅ‚a Stróża majÄ… także wspólnoty, jak zakony i parafie.
W Dzienniczku Å›w. Faustyny Kowalskiej mamy liczne przykÅ‚ady jej przyjaźni z anioÅ‚ami. AnioÅ‚a Stróża ma każda wspólnota narodowa. Wiemy to choćby z objawieÅ„ fatimskich. Ci posÅ‚aÅ„cy Boży pomagajÄ… i nam, naszym rodzinom, ale i caÅ‚emu narodowi. Nie tylko AnioÅ‚ Stróż Portugalii ma coÅ› do powiedzenia od Pana Boga do portugalczyków i Å›wiata. Ale AnioÅ‚ Stróż Polski, kierujÄ…c siÄ™ wielkÄ… czciÄ… Boga i Maryi, wspiera nasz naród w wypeÅ‚nianiu woli Bożej.
W orÄ™dziach AnioÅ‚a Stróża Polski do Polaków w latach (2009-2014) dociera wielka troska Nieba o nasz naród. „Polska otrzymaÅ‚a szansÄ™, aby stać siÄ™ Å›wiadkiem poÅ›ród innych narodów – lecz tak wiele zależy od was. Chrystus pragnie panować w waszym narodzie wÅ‚aÅ›nie przez WÅ‚asnÄ… MatkÄ™ MaryjÄ™”. To wskazanie AnioÅ‚a Stróża Polski na MatkÄ™ Bożą, bardzo odpowiada naszej polskiej maryjnej duszy. „Zwracajcie siÄ™ do Niej i uciekajcie pod Jej macierzyÅ„ski pÅ‚aszcz. Oczyszczenie trwa i bÄ™dzie trwać tak dÅ‚ugo, aż otworzÄ… siÄ™ serca i ujawniÄ… myÅ›li. StaÅ„cie przy Krzyżu, który jest znakiem zwyciÄ™stwa", podkreÅ›la niebieski opiekun naszego narodu. I wzywa: „Wasza Ojczyzna potrzebuje dzisiaj Å›wiadków, których tarczÄ… jest nieugiÄ™ta wiara, a mieczem – modlitwa i ofiara”. Potrzeba wiÄ™c wiÄ™kszej mobilizacji modlitwy i postu za rodziny i za OjczyznÄ™. „JeÅ›li wytrwacie na modlitwie, jeÅ›li pozostaniecie wierni, Bóg ukaże wam prawdÄ™”, obiecuje AnioÅ‚ Stróż Polski.
ks. Jacek Skowroński - promotor Nowenny Pompejańskiej za Ojczyznę.
Uwaga! W tym ostatnim cytacie nie wiem o co chodzi. ProszÄ™ to sprawdzić o jakÄ… prawdÄ™ chodzi? "Bóg ukaże wam prawdÄ™". Czy to jest sprawdzony cytat? ???
powrót